HAKKIMIZDA

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Güzel Sanatlar Topluluğu olarak, 2002 yılından bu yana sanatın birçok dalını temsil etmekteyiz. Amacımız ODTÜ kampüsüne ve konuk olduğumuz yerlere, çeşitli sanatsal aktiviteleri her kesimin ulaşabileceği şartlarda sunmak ve topluma “sanatsal bakış açısı” kazandırmaktır.

Güzel Sanatlar Topluluğu olarak bu misyon dahilinde 5 farklı dalda hizmet veriyoruz: Basın ve Tanıtım Komitesi, Edebiyat Komitesi, Fotoğrafçılık Komitesi, Müzik Komitesi ve Resim Komitesi. Basın ve Tanıtım komitesi, topluluğumuz içerisinde her türlü işleyiş, tanıtım ve organizasyonlardan sorumlu olmakla birlikte topluluğun kurumsal iletişimi ile de ilgilenmektedir. Edebiyat Komitesi, sanatı ve sanatsal eserleri yaymak adına çıkardığı aylık derginin yanında çeşitli söyleşi ve etkinliklere de ev sahipliği yapıyor. Her dönem düzenli olarak teknik eğitimler sunan Fotoğrafçılık komitesi ise düzenlediği haftalık dış çekim gezileri ile öğrenilen teknik bilgilerin keyifli bir halde uygulamaya dökülmesinde yardımcı oluyor. Ayrıca eğitim sonrasında kursiyerlerin fotoğraflarından oluşan sergiler düzenleniyor. Müzik komitesi, Çok Sesli Koro ve Orkestra olmak üzere iki gruba ayrılıyor. Düzenli olarak tüm yıl boyunca eğitim verilen koro ve çalışmalarını titizlikle yürüten orkestra ekibi yıl sonu konserlerinde dinleyicileri ile buluşuyorlar. Özel enstrüman eğitimi almak isteyen üyelerine de birebir ders imkanı sağlayan Müzik Komitesi aynı zamanda tüm üyelerin faydalanabilecekleri ve enstrüman çalışmaları yapabilecekleri ortamlar sunuyor. Resim komitesinde ise her dönem resim dersleri verilmekle birlikte düzenlenilen mini atölyelerde ekstra çalışmalar yapılıyor ve düzenli aralıklarla Sanat ve Sanat Tarihi söyleşileri düzenleniyor. Dönem sonlarında ise kursiyer resimlerinden oluşan sergi düzenleniyor.

Komitelerimizin sanat alanındaki bu etkinlikleri elbette ODTÜ kampüsü ile sınırlı kalmıyor. Her sene çeşitli kurum ve kuruluşlarla ortak yürütülen çalışmalarda farklı sanat etkinliklerine ev sahipliği yapıyor ya da konuk oluyoruz.

Eğer siz de bu topluluğun sıcak atmosferine katılmak, size ait olan eserleri sergilemek ve sanat bulutunun içinde kendinizi kaybetmek istiyorsanız GST Ailesi olarak hepinizi bekliyoruz.

CONNECT WITH US